Jdi na obsah Jdi na menu
 


Preview 2. kola

28. 9. 2012

První kolo letošního ročníku nám nepřineslo žádné překvapení a naše redakce to tak celé odhadla víceméně správně. Jediné, s čím jsme tak úplně nepočítali, byla totální impotence Nguyenovy desítky, která si během dvou odehraných zápasů vytvořila skóre 0:43. U zápasů tohoto týmu jsme tak finální skóre neodhadovali úplně přesně, nicméně u ostatních duelů už jsme byli mnohem přesnější (FC AC SK - Comando či derby na Pošepném). Druhé kolo nám ale přináší, co se tipování týká, mnohem náročnější zápasy, jenž se před výkopem tváří velice nevyzpytatelně a zrádně. Více jak polovina duelů v tomto hracím období může skončit vítězstvím obou týmů, aniž by to u širší veřejnosti vzbudilo větší údiv. Přesto se naše redakce opět pokusila odhadnout, jak všech sedm utkání skončí. Budeme aspoň podobně dobří jako v minulém kole?

SKUPINA A

FC Jokers - Los Artilleros

 

Týmy, které si z prvního kola odnáší diametrálně odlišné dojmy. Zatímco Jokers doslova rozmetali Nguyenovu desítku, Los Artilleros svému jménu příliš nedostáli a podlehli v prvním pošepáckém derby týmu Bad boys from Eden. Střelci se tak budou ve druhém kole pokoušet o nápravu a zisk prvních gybuligových bodů právě proti Jokerům. Nerozlučná dvojka v kádru Žolíků - Jirka Petr alias Ajfel a Mára Mikeš - však jistě spřádá plány, jak Střelcům navlhčit jejich střelný prach. Favoritem podle názoru redakce jsou přeci jen hráči Jokers, ale lehké to rozhodně mít nebudou.

 

Tip redakce: 6:3

 

GKS Pošepowice - FC Rosol juniors

 

Tohle by měl být jednostranný zápas s jednoznačným výsledkem. Letošní maturanti z Pošepného náměstí doplněni dvěma oporami loňských Barclays United - Bartoškem a Sulkem - si nemohou dovolit nechat (a ani nenechají) nic náhodě a přejedou „Rosoláčky“ minimálně patnáctibrankovým rozdílem. I na straně Rosolu ale nastupují tři letošní maturanti, kteří se pokusí alespoň zmírnit prohru a vstřelit pár čestných gólů.

 

Tip redakce: 17:2

 

FC SRPŠ - Bad boys from Eden

 

Na první ostrý soutěžní zápas týmu FC SRPŠ stále čekáme a tak se můžeme pouze dohadovat či sázet v jaké formě se nám profesoři letos představí. Jisté je, že díky odloženému utkání prvního kola proti FC Rosol Juniors, se na Šutéry v období určeném pro druhé kolo můžeme těšit hned dvakrát. Na druhou stranu Bad boys from Eden jsme již možnost vidět měli (respektive měli ji spíše diváci na Pošepném). Hráči tohoto týmu poskládaného, až na jedinou výjimku, ze třídy 3.E ukázali v prvním kole, že fotbal hrát umí a nebudou tak pro tým kolem Martina Procházky žádný zákusek po obědě. Nicméně tipujeme výhru FC SRPŠ.

 

Tip redakce: 6:4

 

 

SKUPINA B

AK Veselý Verbíř - FC Papaya

 

Jelikož se jedná o první zápas Veselého Verbíře v Gybu lize vůbec, je to tak trochu neznámá jak pro naši redakci, tak i pro nezaujatého diváka. Naopak FC Papaya se nám již v Gybu Aréně představila a naznačila, že i přes prohru s Kokosy na trávě, nechce být v letošním ročníku Gybu ligy pouze sparing partnerem. Na hřišti v tomto utkání vynikal zejména Šimon Trčka, který motal hlavu nejednomu bránícímu hráči Kokosů. Pokud bude Šimon nejen v zápase s AKVV co nejméně střídat  a předvede svůj standardní výkon, je FC Papaya schopna potrápit nejednoho favorita. Podle našeho názoru bude tento zápas velmi vyrovnaný a o výsledku rozhodnou maličkosti.

 

Tip redakce: 3:4

 

Pohřební Comando - FC Predators

 

Nelehký los určil Comandu dva velmi těžké soupeře pro začátek sezóny. Po prohře s FC AC SK, která se více či méně předpokládala (byť sehráli Pohřebáci s obhájci titulu herně vyrovnanou partii), čeká na tým kolem Aleše Krupičky a Pavla Málka další výzva. Predátoři s Koubou, Neprašem a Svatošem. Tito tři kanonýři nasázeli v předešlém utkání týmu BFC Ever dohromady deset gólů a musí tak být pro Michala Jirků v bráně Comanda minimálně zlým snem, když už ne noční můrou. Tento match by měl přinést pohledný fotbal se spoustou branek. Hráči obou mužstev se budou hrou bavit!

 

Tip redakce: 5:6

 

BFC Ever - Kokosy na trávě

 

Duel nováčka Gybu ligy s její stálicí. Pod názvem Kokosy na trávě vystupuje parta kolem Ungera, Hanuse nebo Bezemka již od roku 2007. V Gybu lize však tito hráči působí ještě mnohem déle. Omlazený tým Kokosů na trávě v minulém zápase nasázel, zejména díky výbornému výkonu Jana Dusila a Denise Bezemka, dvanáct gólu v ovocném derby týmu FC Papaya. BFC Ever naopak obdrželi tvrdý desetigólový direkt od Predátorů. Ze začátku předpokládáme tuhý boj, který v druhém poločase vyvrcholí kanonádou Kokosů. Konečně se střelecky prosadí i kapitán růžových Marek Unger.

  

Tip redakce: 4:10

 

AK Veselý Verbíř - FC AC SK

 

Skončili jsme, jasná zpráva. Zhruba tuhle písničku si mohou hráči Veselého Verbíře zpívat při pohledu na jejich druhého soupeře ve druhém kole. Neočekává se nic jiného, než výhra superfavorita. Jediná otázka v tomto případě zní – o kolik? FC AC SK mohou být sice po herně nepřesvědčivé premiéře s Pohřebním Comandem rozladěni, nicméně právě proto by se měli snažit ze všech sil, aby ukázali celé Gybu lize, kdo je jejím pánem. Tomáš Linhart opět vstřelí hattrick a potáhne svůj tým za dalším vítězstvím.

 

Tip redakce: 1:9

 

 -ph-

 

 

Našli jste v článku chybu? Oznamte nám ji a my se ji pokusíme co nejrychleji napravit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA