Jdi na obsah Jdi na menu
 


Preview 1. kola

17. 9. 2012

1. kolo letošního ročníku GyBu Ligy je za dveřmi a naše redakce Vám tak přináší tradiční předzápasové preview ke všem sedmi zápasům. U některých je favorit jasně daný, v jiných se dá čekat vyrovnaná partie. Avšak tím, že nám letošní ročník přináší spostu nově vytvořených týmů, mohou prvotní předpoklady vzít honem rychle za své. Sami jsme jako redakce zvědavi na to, jak přesní dokážeme v prvním kole být. Naše tipy vám níže nabízíme...

SKUPINA A

Nguyenova desítka - GKS Pošepowice

Zápas, který by měl být jasnou záležitostí. Nejenom, že věkový rozdíl mezi oběma týmy je obrovský, ale i fotbalový um by měl být výrazně na straně hostí. Většinu týmu sice z minulých sezón neznáme, ale minimálně dvě jména ze soupisky Pošepowic budí respekt. Pavel Sulek a Daniel Bartošek totiž bývali oporami jednoho z nejlepších celků let minulých - Barclays United. Nyní budou bojovat za nově vzniklý soubor GKS Pošepowice, který se netají nemalými ambicemi. Oproti tomu Nguyenova desítka by měla mít co dělat vyhrát byť jen jediný zápas GyBu Ligy a aby se jim to povedlo zrovna v tomto utkání, musel by se stát patrně zázrak. Na tiket proto patří jednoznačně dvojka, a to minimálně v handicapu 5:0. Pošepowice si s chutí zastřílí.

Tip redakce: 1:9

FC Rosol juniors - FC SRPŠ

K dalším utkání v řadě nemůžeme nepsat téměř nic jiného. I tady je favorit jasný, loňský vicemistr FC SRPŠ sice přes léto přišel o dvě opory, Milana Voračku a Aleše Krupičku, i tak by si ale s malými Rosoláky měli hravě poradit.  Pikantní bude tento zápas snad jen tím, že na straně Profesorů se představí i Tomáš Kaliba a Jan Hejda, čili dvě bývalé opory týmu FC Rosol, slavného předchůdce jejich nynějšího soupeře, který by sice rád na slávu dávno zaniklého týmu návazal, avšak v současné chvíli k tomu má ještě hodně daleko. SRPŠ urvou povinné tři body a ještě se budou fotbalem náramně bavit.

Tip redakce: 2:14

Bad boys from Eden - Los Artilleros

První Pošepácké derby letošní sezóny. Díky nedělnímu losu se všechny tři týmy z detašovaného pracoviště sešli ve skupině A (jaká to náhoda, nicméně losování probíhalo zcela dle regulí, byl jsem přímým účastníkem a mohu to odpřísáhnout) a mají tudíž tu výhodu, že každý z nich hned na dvě svá utkání rozhodně nebude muset přejíždět do GyBu Areny. Předpokládáme totiž, že Pošepácká derby se odehrají na Roztylském stánku, kde o vítězi většinou rozhoduje to, který z týmů si lépe poradí s větším hřištěm a vyšším počtem hráčů na hrací ploše. Kdo si s tím lépe poradí v tomto kole ale nedokážu říct. Zápas může dopadnout tak, či tak a z našeho pohledu se jedná o remízový zápas. Jediné, co si naše redakce myslí zcela bezpečně je fakt, že by v utkání nemělo, jako tradičně na Pošepném, padat mnoho branek. Asi nejdramatičnější duel tohoto kola.

Tip redakce: 3:2p

FC Jokers - Nguyenova desítka.

Nguyenovci se v tomto kole představí hned ve dvou zápasech a jestli mají v některém z nich hrát důstojnou roli, tak asi právě v tomto. Jokers přece jen ani zdaleka nepatří k favoritům ligy, tím spíš, že přes léto oslabili o svou největší hvězdu Jakuba Kyselku, který měl větší ambice než jakými se pyšnil jeho prvotní celek FC Jokers. I to se ale přes léto zjevně změnilo, vedení Žolíků přivábilo dvě možná trochu nečekané posily, kteří si neumějí říct dost a do GyBu Ligy mají pořád chuť. Marek Mikeš a Jiří Petr, spolu váleli za A.Č.A.B, loni za Prošlý Mlíka. Ani jeden z těchto týmů se pro letošek nezachoval, proto muselo toto útočné duo přijmout nabídku nyní už svého současného zaměstnavatele. Jak se vzájemná spolupráce osvědčí, na to jsme velmi zvědavi. Na rozjedz však Jokeři nemají nikterak složitého soupeře a na sehrání by to měl být ideální zápas. Nguyenova desítka bude kousat, ale ani to ji neochrání od další prohry v tomto kole (možná první, v případě přehození si obou duelů). Jokers zvítězí.

Tip redakce: 7:2

 

SKUPINA B

 

FC AC SK - Pohřební Comando

Konečně zápas dvou tradičních týmů. FC AC SK, nejlepší tým uplynulé dvouletky, kontra Pohřební Comando, tým bez větších úspěchů, zato s nadějnou vizí letošního ročníku. Jeho hráči totiž věkově dozráli do maturitního ročníku, jsou přechozími ročníky dostatečně ostřílení a navíc zlanařili velkou posilu a oslavují tak comeback ztraceného taťky. Ano, Aleš Krupička se po vydařeném angažmá ve Spolku rychlých a překrasných šuterů vrací na místo činu, tam kde začínal a chtěl by si s Pohřebáky jistě zopakovat loňskou spanilou jízdu soutěží, kterou završil s houpající se stříbrnou medailí na krku. Pro začátek jim však los nemohl nadělit těžšího soupeře. Soubor FC AC SK totiž vyhrál GyBu Ligu v posledních dvou letech, do toho stihl ovládnout premiérový ročník BudCupu, a i když během této doby přišel o několik skvělých hráčů, vždy je dokázal nahradit neméně zajímavými jmény. Nejinak tomu bylo letos v létě - v rudém (nápadně připomínajícím ten sparťanský) dresu se představí Jakub Kyselka, kometa uplynulé sezóny, který na sebe strhával veškerou pozornost soustředěnou na tým FC Jokers. Tomu dal ale v létě vale a přesunul se právě k obhájcům titulu. A ti mají samozřejmě jeden jediný možný cíl - titulový hattrick! Jak ale víme z minulých let, FC AC SK se vždy rozjíždějí poněkud pozvolna, a právě toho by Comando mohlo využít. Šlágr kola je naplánován na pátek 21. září. Výkop by měl mít v GyBu Areně ve 14:30 místního času překvapivě na hřišti č.2. Avšak vzhledem k atraktivitě utkání je dost dobře možné, že se právě tento zápas nakonec odehraje na jedniččce, byť by se výkop o pár minut posunul. Ať tak či tak, naše redakce bude u toho (z větší řásti přímo na hrací ploše) a bude si přát vítězství domácích, to se však nebude rodit snadno!

Tip redakce: 4:2

FC Predators - BFC Ever

Predátoři vstupovali do loňské sezóny s velkými ambicemi, avšak hned v prvním kole je na švestkách nachytali hráči Jokers a jednalo se o jedno z nějvětších překvapení ročníku (těch následně na konto Predátorů přibylo ještě několik). V létě však Predátoři hojně posilovali, do brány povolali jednoho z nejlepších gólmanů nedávné historie Davida Hradečného a do středu pole pak jednoho z nejlepších hráčů stejného časového úseku Jakuba Koubu (nejlepší hráč GyBu Ligy ročníku 2010/2011). Ten si ve velmi silném a ambiciózním celku Barclays United na trofej pro vítěze GyBu Ligy nesáhl a chtěl by to změnit. I proto se na předsezónních ambicích žlutomodrého týmu nic nemění, naopak nabírají reálnější kontury. Ale pozor, už jsme se zmiňovali, jak krutě nepodařeně nezvládli Predátoři vstup do loňského ročníku a stejná neznámá je čeká i letos. Opět nově vytvořený tým, opět soubor, který by neměl patřit k těm největším otloukánkům. BFC Ever (chraň Bůh, jestli mi cestou vypadlo slůvko what) si naopak za cíl stanovili postup ze základní skupiny a právě body proti Predátorům by se mohli náramně hodit. Zajímavý duel má výkop už ve středu ve 14:30 v GyBu Areně (hřiště č.1) a naše redakce bude samozřejmě i u tohoto zápasu (rovněž i na hrací ploše). I tady se bude fandit domácím, i tady to nebudou mít nijak snadné.

Tip redakce: 8:3

Kokosy na trávě - FC Papaya

Po loňské "rozlučkové" sezóně Kokosů na trávě je trošku šok, že se tento celek objevil mezi přihlášenými i pro letošní ročník. Nicméně je tomu tak a co víc, v téměř nezměněnné podobě. Oporami by opět měli být Denis Bezemek a Marek Unger, kteří by jistě chtěli s Kokosy divákům krom fotbalové zábavy servírovat i gólové hody přinášející body do tabulky B, které by je mohly posunout vstříc jarním čtvrtfinálovým bitvám. Ostatně to by také měl být jednoznačný cíl Kokosů, byť se jejich skupina B, do které byli nalosování, jeví o chloupek náročnější než áčko. Na úvod by si však měli smlsnout na exotické bylině, stromu či keři. Jen zasvěcení asi přesně vědí, co konkrétně vystihuje název FC Papaya, asi všichni však tuší, že nepůjde o horkého kandidáta na boj o nejvyšší příčky. Papaya bude ráda za jakýkoli získaný bod a na něj si bude muset počkat minimálně do dalšího kola. Kokosy budou nad její síly.

Tip redakce: 7:2

 

 Našli jste v článku chybu? Oznamte nám ji a my se ji pokusíme co nejrychleji napravit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zápas proti desítce

(.M.M. (FC Jokers), 18. 9. 2012 9:02)

Popis k našemu zápasu psal určitě Karel. Úplně v tom vidím, jak pořád nemůže překousnout tu loňskou porážku. :-D

Re: Zápas proti desítce

(Karel, 18. 9. 2012 9:57)

Jj, celý jsem to psal já, ale nemůžu to překousnout proto, že jsem to zazdil já, že jo..:D Navíc jsme ani nehráli dobře.. Letos už ale nepodceníme nic.

 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA