Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zhodnocení skupinové části GyBu ligy

16. 12. 2014

Zhodnocení skupinové části GyBu ligy

Skupiny jsou za námi a my se můžeme podívat, co zajímavého se v GyBu lize událo. Z dosavadních výsledků je zřejmý jeden fakt a to je, že papírově slabší týmy dohánějí ty silnější. Vysokým přídělům, které jsme viděli v minulých letech, zdá se na nějakou dobu (téměř) odzvonilo. V mnoha případech byl tedy k vidění strhující zápas od začátku do konce. Jen fanoušků bylo (krom zápasů Natashy) pomálu…

Skupina A

Nejmilejším překvapením byl rozhodně Koráč. Tým složený z loňských celků Papaya a Anonymous se prezentoval až na zápas s Profesory dobrými výkony a místo posledního místa obsadil čtvrtou příčku, která mu dává dobrou výchozí pozici do jarního předkola. Trochu za očekáváním zůstal, jak herně, tak výsledkově, tým Rakeťáků, kteří však mají možnost napravit podzimní nezdary na jaře. Zejména zápas s Koráčem přinesl velké zklamání. Dead Terrorists, tým plný perspektivních mladíků, sice předváděl pohledný fotbal, ale k bodům to tentokráte nevedlo a bude tak velkým překvapením, když se Teroristi dostanou mezi nejlepší osmičku. Co se čela tabulky týče, SRPŠ sice prohrál klíčový zápas s Los Artilleros, ale jinak si počínal suverénně a naprosto zaslouženě postupuje z prvního místa. Naopak Artilleros mají co zlepšovat. Zápasy proti Koráči a Kokosům ukázaly, že Kanonýři nemají takovou formu jako v minulé sezóně, kdy si fantastickým způsobem došli pro titul. Kokosy také na podzim nepředváděli bůhvíjaké výkony, ale výhra nad Artilleros rozhodně nemá malou cenu a Trávaři si díky ní zajistili přímý postup do čtvrtfinále. Na Artilleros čeká jarní předkolo.

Skupina B

Druhou skupinu provázelo po celý podzim plno emocí. K vidění byly návraty nebo opětovné odchody legend, slovní přestřelky, zajímavé přestupy i překvapivé výsledky. Velkou neznámou byl na začátku sezony tým Tvoje Máma s Karlem Neprašem. Hráči tohoto celku předvedli, že to s míčem umí, a i když si nepřipsali jediný bod, ukázali, že umí být nepříjemným soupeřem. Po třech zápasech ale nastal rozkol v kolektivu, který vyústil v (definitivní?) odchod Nepraše. Nutno přiznat, že Tvoje Máma s Neprašem a bez něj je velký rozdíl. Druhou sezonu odstartovali Nekopnem si a asi si jí představovali trochu jinak. Tým 2.E sice hrál lépe než v minulé sezoně, ale jediná hubená výhra nad Tvojí Mámou je málo. Za černého koně celé soutěže byla před sezonou označený Natasha. Čtvrté místo ve skupině je sice mírným zklamáním, předvedená hra nikoli. Zejména zápas s FC AC SK ukázal, čeho jsou Raptoři schopní. Natasha navíc jako jediný tým dokázala přitáhnout i fanoušky. Nechtěnou pozornost ale získali i Predátoři. Ambiciózní Šelmy se odmítali přizpůsobit hernímu systému a sami na to doplatili, když skončili ve skupině se štěstím třetí. Predátory sice potkala nepříjemnost spočívající v dlouhodobém zranění Pepy Liu, to je však v žádném případě neomlouvá. Doufejme, že se Predátoři přes přestávku vzchopí a odehrají všechny jarní zápasy. FC AC SK před sezonou obměnili kádr a ihned byli pasováni na favorita skupiny. FC AC SK nakonec skončili druzí, ale jejich bilance vskutku nepřesvědčila - dvě vysoké výhry, dvě smolné prohry a jedna výhra kontumovaná. Nutno dodat, že za špatné výsledky může zejména marodka, se kterou se tým permanentně potýkal. A kdo by v září řekl, že skupinu vyhraje Almdudler? Možná ambiciózní kapitán Šimek v těch nejdivočejších snech. Přesto se tak stalo. Co se asi honí hlavou Nguyenovi a Malému, když vidí jak se Almdudleru daří? Barokní klub měl sice možná více štěstí než rozumu, přesto si tento tým zaslouží uznání.  Jestli bylo toto skvělé umístění náhodné nebo ne, to nám ukáže až vyřazovací část.