Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výběr GyBu odčinil loňskou porážku, Realu Top Praha nastřílel hned šestnáct branek!

 Dne 13. 6. se na GyBu opět po roce konala fotbalová exhibice mezi výběrem nejlepších hráčů z GyBu ligy a týmem známých osobností Real Top Praha.

Oproti minulému roku proběhlo mnoho změn, tou největší bylo vstupné, které činilo symbolických 20 Kč. Vítěžek z akce je určen na léčbu cystické fibrózy. Divácká účast nakonec sice nebyla taková jako loňská, kdo však přišel, nelitoval. Školní výběr nastoupil oproti minulému roku v úplně jiné sestavě, přesto se čekal podobný výsledek jako minulý rok, kdy Real Top zvítězil 7:2.

Už od začátku však byli jasně lepší fotbalisti z GyBu, ale většina očekávala, že se hráči Realu vzchopí a vývoj zápasu obrátí ve svůj prospěch. Jenže hvězdné osobnosti dělaly minely v defenzivě a chyběla jim bojovnost. Naopak hráči domácího výběru, který schytal mnoho kritiky po jeho zveřejnění, se chopili své šance za správný konec, do soubojů chodili doslova po hlavě a bylo jasně znát, že tento zápas chtějí vyhrát a kritiku veřejnosti, jež byla směřována na jejich hlavy, odčinit. Mladí měli jasně navrch běhavostí a elánem své své starší soupeře jasně předčili.

Nejlepším hráčem Realu Praha byl stejně jako loni herec Jakub Štáfek, nejvíce branek na straně Realu si letos připsal populární Jarmil z Okresního přeboru alias Ladislav Hampl. Naopak nejvíce svým výkonem zklamal dřívější prvoligový brankář Radek Sňozík, který (obrazně řečeno) vypadal, jako kdyby si před zápasem dal pár piv. Avšak exhibice se nehrají kvůli výkonům a jsme rádi, že se taková celebrita jako právě Sňozík na GyBu také podívala, protože takových svátků se školy často nedočkávají.

V ochozech se o zábavu starali lev Lumír nebo komentátor a legenda GyBu Vítek Voltr, a pokud někoho nezabavil ani jeden z nich a ani hráči na hřišti, jistě musel být každý potěšen poslední minutou, kdy se na hřiště podívala nečekaná posila - Josef Vačkář. Zástupce ředitelky nenechal nikoho na pochybách, že právě fotbal je sport jemu zaslíbený. Po ukázkovém individuálním průniku totiž dokázal hned skórovat a vysloužil si uznalý potlesk všech přítomných.

Konečný výsledek 16:9 hovoří jasně pro náš výběr, nutno ale podotknout, že se celé utkání neslo opravdu v exhibičním duchu. Přestože Homolka ani jeden ze svých průniků brankou nekorunoval, stejně tak na druhé straně nemířil mezi tři tyče přesně od vlastního vápna Sňozík.

Děkujeme vedení školy, že nám umožnilo tuto akci uspořádat, děkujeme našim hráčům za perfektní reprezentaci školy, děkujeme Realu Top Praha, že opět dorazili potěšit fotbalem i svou přítomností na GyBu, děkujeme divákům a děkujeme všem, kteří nám s pořádáním akce pomohli! Jsme rádi, že i díky Vám se podařilo přispět na dobrou věc. Jen ze vstupného a občerstvení se na pomoc dětem trpícím cystickou fibrózou podařilo vybrat téměř 5.000 Kč! Máme radost, že akce jako tato exhibice se mohla již druhým rokem na GyBu uskutečnit. A kdo ví, třeba se opět můžete těšit za rok!

 

 Našli jste v článku chybu? Oznamte nám ji a my se ji pokusíme co nejrychleji napravit.