Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velká čtyřka míří do finále!

29. 4. 2013

Je před námi čtvrté závěrečné kolo čtvrtfinálové skupiny, ale už nyní je nad slunce jasné, které čtyři týmy projdou tímto sítem do dalších bojů. Podle očekávání to jsou všichni předsezónní aspiranti na titul - FC AC SK, FC SRPŠ, FC Predators a GKS Pošepowice. Rozdíly mezi těmito celky jsou naprosto minimální, a tak se máme všichni opravdu na co těšit. Vyvrcholení letošního ročníku bude nejatraktivnějším za poslední roky, čtyři tak vyrovnané týmy totiž GyBu Liga dlouho nepamatuje!  

Vzpomínáte? Loni touto dobou mezi sebou sváděli týmy FC AC SK a Barclays United neúprosný boj o to, kdo z nich vyhraje čtvtrfinálovou skupinu a bude tak mít papírově jednoduššího soupeře v semifinále. Přetahovanou nakonec lépe zvládli hráči FC AC SK a v semifinále hravě přehráli Big Balls, výsledkem se stala obhajoba titulu. Barclays naopak narazili v semifinále na nevyzpytatelné Profesorstvo a výsledkem byla těsná prohra a pád do boje pouze o třetí místo. FC AC SK tak dokonale využilí vítězství v základní části. Letos se ale o první místo ve čtvrtfinálové skupině tak urputně nebojuje...

Důvod je jasný, hráči všech čtyř postupivších týmů letošního ročníku se totiž shodují v tom, že vítězství v základní části momentálně vůbec nic neznamená. Pro kterýkoli z celků je totiž jen velmi obtížné najít si právě pro sebe toho nejschůdnějšího soupeře. Krásně to můžeme doložit čísly.

Všechny čtyři týmy se totiž mezi sebou už letos právě jednou utkaly a v oněch šesti vzájemných utkáních musel hned čtyřikrát rozhodovat penaltový rozstřel! To samo o sobě svědčí o maximální vyrovnanosti zmíněných týmů. Pojďme se na to podívat podrobněji:

VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ FAVORITŮ V LETOŠNÍ SEZÓNĚ

FC AC SK vs. FC SRPŠ   3:5

FC AC SK vs. GKS Pošepowice   4:5p

FC AC SK vs. FC Predators   7:4

FC SRPŠ vs. GKS Pošepowice   3:2p

FC SRPŠ vs. FC Predators 3:4p

GKS Pošepowice vs. FC Predators   5:4p

VZÁJEMNÁ MINITABULKA FAVORITŮ LETOŠNÍ SEZÓNY

1. FC SRPŠ        6   11:9

2. GKS               5   12:11

3. FC AC SK       4   14:14

4. Predators        3   12:15

Najdete tedy někde v těchto výsledcích skryté jméno top favorita na titul?

My ho tam prostě nevidíme a proto můžeme za celou redakci GyBu Ligy slíbit všem fanouškům naší fotbalové soutěže, že se mají v následujícíh dnech opravdu na co těšit! Čekají nás fantastické zápasy, skvělé fotbalové momenty a s velkou pravděpodobností i nervydrásající penaltové rozsřely.

Bude to zkátka nejnapínavější vyústění GyBu Ligy posledních let, v němž může tým FC AC SK slavit mistrovský hattrick, ale také klidně oplakávat konečnou čtvrtou příčku. Takže, jak to nakonec dopadne?!

PÁTEK 31. KVĚTNA: Semifinálové zápasy (14.15 + 15.15)

PÁTEK 7. ČERVNA: Zápas o bronz a finále (14.15 + 15.15)

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář