Jdi na obsah Jdi na menu

Trávaři si připisují první bodový zisk!

8. 10. 2011

A krom bodů také výrazný posun v tabulce střelců. Růžovočerní nepředvedli zdaleka dokonalý výkon, v jejich hře bylo i proti mladším nadšencům znát příliš mnoho chyb. I tak ale odehráli své nejlepší utkání v posledních letech a připsali si jednu z nejvyšších výher v jejich dlouhé historii.

Jako David a Goliáš vypadaly oba týmy, když nastoupily na hrací plochu. O 6 let starším a hlavu vyšším Kokosákům ale netrvalo dlouho, než svého soupeře převýšili i herně. Za několik minut už svítil stav 0:5 a nikdo nepochyboval, že Kokosy získají tři body a dovedou zápas k prvnímu vítězství v sezoně.

Po rozpačitém debutu byli před dvěma týdny na odpis – za bezkrevný výkon proti vrstevníkům s většími koulemi si také nic jiného nezasloužili. Ve druhém kole ale přeci jen narazili na soupeře z jiné ligy a očekávalo se napravení reputace. Rosoláčci v prvním utkání dostali 34 branek od loňských vicemistrů. Na jejich obranu se však musí říct, že mladíkům debakl vůbec nevadil a v zářijovém odpoledni stále měli chuť do hry. Jejich zápas s Barclays trval více než 80 minut a tak soupeřům ještě umožnili nastřádat více branek.

Ale ten, kdo viděl včerejší zápas, rozhodně nemůže říct, že by mladí fotbalisté neměli talent. I proti staršímu soupeři se s chutí vrhali do soubojů (ačkoliv s předem jasným výsledkem), nadšeně běhali po hřišti a po každé vstřelené brance propadali euforii. Letos jich vstřelili už 6 a to je mimochodem víc, než nastříleli za dvě utkání ambiciózní, ale impotentní Velké koule.

Kokosy včera s jistotou potvrdili roli favorita a solidní fanouškovské základně, která své růžové oblíbence přišla i v nevlídném počasí podpořit, pomalu nestačily prsty na počítání vstřelených branek. Všech deset totiž bylo zabráno už po poločase, kdy světelná tabule ukazovala skóre 1:10. Nejlepší hráč hostí Denis Bezemek předvedl v ofenzivě fantastický výkon a za své technické dovednosti, kdy si pohrával mnohdy i se třemi bránícími hráči, si vysloužil srovnání s takovým borcem, jako je David Villa. Nenápadný “Déňa“ odvedl spoustu práce – v defenzivě si počínal jako starý mazák a také rozjížděl všechny útočné akce svých spoluhráčů. A nebýt ukvapenosti, branek by si připsal ještě mnohem více…

Kromě nespočtu asistencí svým spoluhráčům přidal Denis ještě jednu – ke konci prvního poločasu zazmatkoval na vlastní polovině, nepřesnou malou domů vystihl mladík Pavel Bartoš a špatně postavený Voltr nemohl na jeho radosti ze svého historicky prvního gólu v GyBu lize změnit zhola nic.

Ve druhém poločase už za rozhodnutého stavu Kokosáci hráli mnohem více pro zábavu. Uvolněný výkon posléze zapříčil laxní přístup ke hře – Bezemek i Morávek sice stříleli jeden gól za druhým, ale Rost zbytečně přestřelil, Fuchs v tutové šanci poslal míč vedle a Foglar minul prázdnou bránu. A Marek Unger? Ten jako by dnes neexistoval. Na hřišti se totiž jen plížil stín obávaného špílmachra, a to tak utrápeně, že i přes veselé podporování diváků, aby konečně vstřelil gól, se mu vůbec nedařilo. Několikrát se snažil sólově proniknout do vápna či pokoušel štěstí střelami z dálky, ale i ve stoprocentní šanci tváří v tvář gólmanovi selhal. Naštěstí se mu těsně před koncem povedlo brankáře přeci jen prostřelit, a tak si mohl oddychnout.

Nebyl by to ale zápas Kokosů, kdyby Vítek nevymyslel minimálně jednu minelu. Za první tři inkasované góly veskrze nemohl, protože padly po dvou chybách Bezemka a ztrátě míče při kličkování Ungera. I tak se ale brankář v růžovém dresu předvedl a může být rád, že jeho vybíhání nepotrestali mladíci vícekrát. Při čtvrtém gólu si ale musí sypat popel na hlavu sám, jelikož jeho naivní klička kapitánu Rosolu Solařovi byla tak nesmyslná, že po čtvrtém gólu v síti Kokosů stadion bouřil a zástupci Big balls se na tribuně popadali za břicho v záchvatu smíchu.

Metu dvaceti branek Kokosy pokořili až po závěrečném hvizdu, ale kromě Vítka v bráně si alespoň jednu gólovou čárku připsali všichni růžoví. To může být nezanedbatelná vzpruha do dalších zápasů. Ve třetím kole mají volno, a tak mohou regenerovat a spřádat taktické plány na Barclays. Big balls po zbytečné prohře už netrpělivě čekají na další kolo, a proto mladíky, svého příštího soupeře, včera bedlivě sledovali.

Kokosy mají tři body a situace ve skupině C se začíná vyjasňovat. První i páté místo se dá odhadnout už nyní, o rozlosování do čtvrtfinálových skupin se však budou rvát ještě tři týmy. A co Kokosy? Budou se hnát za smazáním bodové ztráty z prvního kola, nebo se dá spíše očekávat taktizování kvůli nasazení do čtvrtfinále?

Sestavy týmů:

FC Rosol Juniors: Stejskal - Solař (C), Novák - Hlaváč, Bartoš (+ M. Šimák, R. Šimák, Hausmann)

Kokosy na trávě: Voltr (C) - Bezemek, Hanus - Unger, Morávek + (Fuchs, Foglar, Rost)