Jdi na obsah Jdi na menu
 


Strhující podívaná

30. 4. 2012

Utkání mezi Prošlými mlíky a FC AC SK bylo domluveno tak nějak těsně před výkopem a zákonitě se to odrazilo i v počtu diváků. Těch totiž do ochozů GyBu arény zavítalo nezvykle malé množství vzhledem k vynikajícímu počasí, které tou dobou nad Prahou zavládlo. Fotbalistům na trávníku to však pranic nevadilo, vzdor horkému vzduchu se představili v parádním světle a skvěle zabavili alespoň ty příznivce, kteří si cestu na zápas našli. Borci Mlík a FC AC SK sehráli parádní partii!

 O tom, že se na hřišti GyBu arény odehraje skvělý fotbal, nasvědčoval už předzápasový pohled na obě sestavy. Mlíka se sešla v plné sestavě našlapané kvalitními fotbalisty (Hradečný, Thompson, Petr, Mikeš) a úplně totéž se dalo samozřejmě říci i o mužstvu FC AC SK. To se sice nemělo sejít v plném počtu, ale nakonec byl opak pravdou. No, posuďte sami - Homolka, Kristek (dobře, že si po dlouhé době zase udělal čas), Masri, Linhart, Rédr... Docela kvalitní squadra, že?!

Předzápasové prognózy o kvalitním utkání pak začala obě mužstva plnit v podstatě od první minuty. Hráči FC AC SK se do svého soka pustili pěkně od podplahy, Mlíkaři kontrovali rychlými brejky a snad všechny útočné akce obou týmů zaváněly gólem. Ten však dlouho ne a ne přijít a oba brankáří, jak Hradečný (Prošlý Mlíka), tak Homolka (FC AC SK), se předháněli v tom, kdo předvede kvalitnější zákrok. Těžko říct jak jejich vzájemný minisouboj za celý první poločas vyčíslit, nicméně na ukazateli skóre svítily po první pětadvacetiminutovce dvě velikánské nuly.

Fotbalová nuda se však rozhodně nekonala. Šance střídala šanci a v nadějných palebných pozicích se postupem času prostřídali snad všichni účastníci zápasu. Ke změně skóre však nevedl žádný z vypálených projektilů, a proto je na místě opět vyzdvihnout výkony obou strážců branek.

Utkání ale krom gólových šancí a jejich likvidací "by goalkeepers" nabídlo také mnoho osobních soubojů, ve kterých to jen jiskřilo! Jenom dobře, že GyBu Liga nezná pojmy jako rozhodčí nebo faul - utkání pak mají fantastický spád a výsledkem je finální produkt, který může nabídnout snad právě jen naše soutěž. Tento zápas budiž zářným příkladem!

Avšak zpět k fotbalu - poločasový výsledek 0:0 byl snad tou nejlepší pozvánkou na druhé dějství, a i to pak začalo podobně, jako to první skončilo. Útočilo se o sto šest, ale gól stále nepřicházel. Každý chvilku tahal pilku a obdobně jako v prví půli, i nyní mohlo udeřit na obou stranách. S přibývajícím časem se pak už dalo hovořit i o tzv. náhlé smrti, bylo evidentní, že kdo se gólově prosadí jako první, vyhraje. A stále reálnější variantou se stávala také bezbranková plichta s následným penaltovým rozstřelem. Čas totiž pádil jako zběsilý...

Nakonec ale na kopy z penaltového puntíku přeci jen nedošlo. Rozuzlení přinesla 48.minuta. Hráči FC AC SK rozjeli z vlastní poloviny pěknou kombinační akci, pokolikáte už v tomto zápase, na jejímž konci však tentokráte byla i parádní finální přihrávka, po které před zcela osamoceným Filipem Masrim zívala zcela odkrytá brána. Nešlo minout a borci v červených dersech se ujali vedení, pouhé dvě minuty před vypršením řádné hrací doby! Jejich radost tak neznala mezí, naopak hráči Mlík byli pekelně frustrovaní a odhodlání na potenciální vyrovnání už v sobě hledali jen stěží.

Přesto se hned po rozehrávce pustili do rychlého protiútoku, nicméně lajdácká ztráta míče vyústila v rychlý kontr hráčů FC AC SK, Kristek pak našel v ideální palebné pozici Jirku Rédra a ten se nemýlil. 2:0, hotovo, vymalováno.

Definitivní podobu výsledku pak dal sám David Kristek, který se v posledních vteřinách opřel z hranice vápna do balónu, který si po několika odrazech proklestil cestu až za záda bezmocného Hradečného. Za tuto upocenou šmudlu se pak vzápětí sám autor branky soupeři vehementně omlouval, ale tento gól už přeci jen konečný výsledek jen kosmeticky upravil.

Sečteno podtrženo, FC AC SK vydolovali z těžkého zápasu zlaté tři body a nakonec mohou být spokojeni nejen z předvedené hry, ale i ze skvělého výsledku. To na straně soupeřů zavládl smutek a jeho hráči budou těžký direkt z konce střetnutí kousat ještě hodně dlouho. Avšak pokud navážou na podobný výkon i v zápase proti dalšímu superfavoritovi skupiny, Barclays United, mohou i tohoto soupeře pozlobit přinejmenším stejně jako FC AC SK.

Momentálně to jsou ale právě hráči FC AC SK, kteří mají do semifinálových bojů nakročeno ze skupiny D nejlépe.

 


Karel Nepraš

 

 

Našli jste v článku chybu? Oznamte nám ji a my se ji pokusíme co nejrychleji napravit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář