Jdi na obsah Jdi na menu
 


Souboj neporažených ve prospěch SRPŠ!

12. 4. 2013

Tak tohle rozhodně nebyl obyčejný zápas GyBu Ligy. Narazily na sebe totiž opět dva velkokluby, jejichž poslední dvoje vzájemné měření sil bylo zápasem o Superpohár, respektive finálovým duelem loňského ročníku. Z obou těchto klání vyšli lépe hráči FC AC SK (5:2, 2:1), tudíž se celkem logicky dala čekat nějaká menší pomstička ze strany Profesorů. Tím spíš, že do utkání nemohl naskočit Petr Homolka, brankářská jednička a ikona obhájců titulu. 

A byl to právě tento fakt, jenž zcela pozměnil předzápasová očekávání a do role mírných favoritů napasoval háče FC SRPŠ. Ti totiž, narozdíl od svého dnešního soupeře, vyběhli do utkání v plné síle včetně dvou významných opor Ernesta a Kaliby. To na druhé straně chyběl krom už zmiňovaného Homolky také Kristek, navíc vyhlášený kanonýr Rédr se musel stěhovat mezi tři tyče vlastní branky, a to už zavánělo pořádnou komplikací.

Avšak právě pod dojmem faktu, že jejich vlastní tým není zrovna v top složení, vyběhli ti zbývající bojovníci z řad FC AC SK do zápasu velmi namotivovaní a už po několika málo vteřinách se mohl Kosík radovat z úvodní branky, když parádní ranou propálil soupeřova gólmana. A na střídaččce obhájců pak bylo ještě veseleji o několik málo minut později. Díky povedené a hlavně přesně zakončené souhře se totiž dostali živelněji se pohybující hráči v červených dresech už do dvoubrankového trháku, což zajímavými kreacemi kvitoval i nový lví maskot celku FC AC SK. Bylo to 0:2 a Profesoři byli zralí na ručník.

Avšak pravděpodobně asi naprosto bídný start do zápasu bylo to, co Oranjes probudilo k větší aktivitě. Ti totiž zhruba v polovině prvního dějství převzali taktovku nad vývojem zápasu a rázem to byli oni, kteří si vypracovávali více šancí a střeleckých příležitostí. Zejména pak Tomáš Kaliba. Ten sice nejprve vůbec nečekal parádní Thompsonovu přihrávku, jenž přímo vybízela ke skórování, balónu udal jen velmi pomalé tempo a hlavně špatný směr, a ten se tak zarazil jen o tyč brány FC AC SK, ale hned o pár chvil později vystihl prachmizernou soupeřovu rozehrávku a dělovkou k tyči nedal Rédrovi šanci. Bylo zkorigováno na rozdíl jednoho gólu a právě vstřelená branka "do šatny" ještě více rozparádila Spolek rychlých a překrásných (nebo přesných?) šutérů!

Ti totiž do druhé půle nastoupili viditelně jen s jedním logickým cílem: vyrovnat! A hned od prvních vteřin druhé pětadvacetiminutovky měli šancí ke srovnání stavu opravdu požehnaně. Avšak po dlouhou dobu se neurodilo ani z jedné z nadějných střel, a tak se postupem času více a více otevírala okénka pro rychlé kontry FC AC SK. I hráči tohoto týmu si ale v této fázi zápasu nevěděli s koncovkou rady, a tak průběžný stav 1:2 zůstával dlouho neměnný. 

Vše se změnilo až po velmi nenápadné standardní situaci, kdy přesně vhozeným autem vybídl Kaliba ke skórování svého parťáka Ernesta, a ten nezaváhal. Bylo srovnáno, do konce v tu chvíli zbývalo nějakých deset minut a začínalo se v podstatě od začátku. Jeden rozdíl tu ale byl, do sedla se pevně vyhoupli borci v oranžových dresech a v následujícíh minutách to dali dlouho, dlouho, opravdu dlouho neporaženému týmu v GyBu Lize pořádně najevo. 

Během krátké chvilky totiž nasázeli zkoprnělému soupeři další dva kousky a kormidlem zápasu definitivně otočili ve svůj prospěch. Najednou to totiž byl tým FC AC SK, který pospíchal a dral se za vyrovnáním. V podstatě na hrot se z brány vysunul i velmi aktivní Rédr, ale vše bylo málo platné. Fotbalovou genialitu v sobě totiž probudil kanonýr Ernest a perfektním lobem z postranní čáry vlastní poloviny definitivně rozhodl. FC AC SK v tu chvíli nabralo už nedostižné třígólové manko, a i když v samotném závěru ještě korigovalo výsledek na konečných 3:5, prohru neodvrátilo.

Hráči FC SRPŠ tak letos zvítězili i na druhý pokus, v letošním ročníku GyBu Ligy jsou stále neporaženi a tříbodovým ziskem se vyhoupli do čela čtvrtfinálové skupiny. A tam bez ohledu na další výsledku zůstanou i po skončení kompletního druhého kola. Naopak tým FC AC SK s velkou pravděpodobností po odehrání zápasu FC Predators - GKS Pošepowice vinou horšího skóre klesne až na průběžnou třetí pozici, nicméně pro další vývoj letošního ročníku je to naprosto zanedbatelný fakt. O semifinalistech je totiž na 99% rozhodnuto už nyní a při jejich letošní obrovské vyrovnanosti je nakonec úplně jedno, kdo postoupí z kterého místa a kdo s kým se v boji o finále utká. I tento duel nám totiž jasné ukázal, že letos to nebude jen o FC AC SK, protože ta touha ostatních týmů sesadit je už konečně z trůnu je prostě a jednoduše příliš velká!

A pro závěrečné bitvy je to samozřejmě jen a jen dobře, máme se na co těšit!

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář