Jdi na obsah Jdi na menu
 


O čem se mluví, aneb co nás čeká v nové sezóně GyBu ligy

13. 9. 2015

La Rosaya podruhé

Po téměř dvouleté pauze se do ligy vrací dva tradiční, avšak ne úplně úspěšné týmy. Poslední vystoupení Papayi skončilo vyloučením v soutěži, Rosol Juniors rovněž ani jedinkrát nedokázal vybojovat postup ze základní skupiny. Letos však oba celky postupové ambice mají. Navíc byly nalosovány do stejné skupiny a můžeme se tedy těšit na souboj čerstvých sextánů. Mezi oběma kádry navíc panuje značná rivalita a aktéři z obou mužstev již nyní právě tento souboj netrpělivě vyhlížejí. Utkání těchto celků je na programu v pátém kole, nechme se překvapit, co vše bude v sázce. Je totiž poměrně možné, že se bude rozhodovat i o přímém postupu do čtvrtfinále, což by slibovalo hodně pikantní a vyhecovaný souboj.

Tyto dva týmy se naposledy setkaly v sezoně 2012/13, kdy zapás opanovala Papaya. Kdo zvítězí tentokrát?

Tradiční souboj růžových s Profesory

Kokosy na trávě nacházíme na mapě GyBu ligy pravidelně od roku 2006. Je to k neuvěření, ale opravdu je tomu tak. Mezitím se pochopitelně v kádru růžových vystřídala celá řada hráčů, tým však drží tradici vůbec nejdéle ze všech studentských kádrů. Profesoři rozhodně nejsou také žádným nováčkem v soutěži. Svou premiéru zažili v roce 2009 a hrát budou i letos, jen pod mírně pozměněným názvem. V posledních čtyřech letech hráli růžoví hoši proti FC SRPŠ pokaždé a pokaždé odešli s prázdnou. Obzvlášť v posledních letech se ale jednalo o velmi vyrovnaná a pohledná utkání. Prolomí růžoví prokletí a vyšlápnou si letos na profesory, nebo oranžoví dokáží jako v minulých letech vyškolit své soky a opět budou slavit oni? Tento souboj sledujte v pátém kole základní skupiny A!

FC AC SK a kdo dál?

V posledních letech o titul bojovaly kromě FC AC SK týmy jako FC Predators, Barclays United, Los Artilleros nebo FC SRPŠ. Z těchto velkoklubů ale už v soutěži působí pouze FC AC SK a FC SRPŠ. Profesoři ale zdaleka nedisponují takovými kvalitami, jako tomu bylo v několika uplynulých sezónách a bylo by poměrně překvapivé, kdyby oranžoví bojovali letos o zlaté medaile. Šanci tedy dostávají ostatní týmy a letošní sezóna bude hodně otevřená. Své budou chtít říci určitě hráči BK Almdudleru, kteří loni dokráčeli pro senzační čtvrté místo. Ještě o příčku výše skončila Natasha, která ale přišla o svého nejlepšího hráče Matěje Čecha. Uvidíme také, jak se bude dařit Kokosům na trávě, kteří třikrát po sobě skončili pátí. Při výčtu medailových kandidátů bychom mohli jmenovat i mnohé další celky a skutečnost je taková, že slavit může až na pár výjimek téměř kdokoliv. Kdo jím tedy bude? To si musíme počkat do června.

Mladíci hlásí návrat, padne rekord?

Psal se rok 2009, kdy pozdější medailisté z FC Brock nasázeli za 50 minut TJ Redbullu 2.C (jak napovídá název, jednalo se o sekundány) 62 branek! Nikdo mladší se do GyBu ligy až do letošního roku nepřihlásil. Až letos totiž přihlášku odevzdal tým FC Meloun, který je tvořen výhradně hráči z 1.A. Naskýtá se jedna velmi zajímavá paralela. V dresu Kokosů na trávě, kteří působí ve stejné skupině jako právě FC Meloun, působí celá řada hráčů z tehdejšího Redbullu. Pochopitelně ale už nejde o sekundány, ale rovnou o maturanty. Bylo by jistě velmi symbolické, kdyby nelichotivý zápis do historie právě ti samí fotbalisté opět přepsali. Nechme se ale překvapit, třeba se z nejmladšího týmu v historii vyklube celek plný fotbalistů, který bude pomýšlet na postup.