Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jedno překvapení, jedna novinka a povinná výhra

22. 9. 2011

Hned v prvním kole se nám představilo nové penaltové pravidlo. Zápas Jokers : Predators skončil po 50 minutách 5:5, a hráči tak měli možnost ukázat své umění v penaltovém rozstřelu. Pak už přišel na řadu mač Prošlý mlíka proti Noobs Team, který po delším sehrávání a hledání optimální sestavy ovládla Mlíka.

Jako první ve čtvrtek vyběhly na hřiště týmy FC Jokers a FC Predators. Nováček proti týmu s velkými ambicemi, i tak se dá nazvat tenhle zápas. Jokeři, kteří vstupovali do zápasu s pochroumaným sebevědomím kvůli vysoké prohře z přípravného utkání, nastoupili proti Predátorům, kteří si naopak od letošní sezóny slibují velké věci. K tomu by jim měly pomoct nové posily v čele s Karlem Neprašem a Matoušem Krásou.

Zápas neměl být žádnou jednoznačnou záležitostí, ale papírovým favoritem byl tým FC Predators. Omyl. Po gólu Kyselky a Krásy (ovšem do vlastní sítě) vedli Jokers 2:0 a to šokovalo každého v ochozech a snad i samotné Jokery. Predátoři si to nechtěli nechat líbit, předváděli pěkné kombinační akce, ale gól ne a ne přijít. Mirek Mynář v bráně Jokerů dokázal svůj tým několikrát podržet, ale tlaku soupeře nakonec neodolal a gól vsítil Martin Svatoš. Nakonec z toho byla přestřelka, která nabídla několik slibných akcí, neproměněnou penaltu, pěkné zákroky brankářů. Nebyla to žádná nudná partie, která se možná čekala. V základním hracím čase utkání skončilo 5:5 a šlo se do penalt. Tuto novinku musel kvitovat každý, kdo zápasu přihlížel. Po třech základních penaltách byl stav vyrovnaný, jiskru naděje Predátorům vykřesaly ocelové nervy Jana Buryše. Hned po něm ale nekompromisně proměnil penaltu kapitán Šulc. Odpovědět mohl hned svou druhou penaltou Nepraš, ale stejně jako Martin Svatoš v dnešním zápase neproměnil ani jednu. Sice na sebe vzal nelehkou úlohu a zodpovědnost, ale kulatý nesmysl se odrazil od tyče a překvapení bylo na světě.

Predátoři sice získali svůj první letošní bod, ale s výkonem spokojeni jistě nejsou. Největším zklamáním byl výkon posily Karla Nepraše. Tento playmaker dnes vypadal jako stín hráče, pro kterého jindy žádná klička není problém a neobvyklé nápady vymýšlí na počkání. Snahu mu nelze upřít, i týmovost přidal do svého repertoáru, nebylo to ovšem ono.  Lze to svádět na nesehranost s týmem, ve kterém je nováčkem. Je však natolik zkušený, že by se s tím měl vyrovnat lépe. Ale pokud nalezne svou někdejší formu, měl by být zase ozdobou GL. Avšak nebyl to pouze Nepraš, na kterého se shazuje největší podíl viny. Vroubek na inkasovaných gólech jistě má i brankář Camargo… Predátoři by se měli razantně zlepšit, pokud nechtějí mít problémy s postupem. Naopak u Jokerů byl příjemným překvapením výkon mladého Kyselky, který se i přes snahu (občas i za hranicí pravidel) bránících hráčů neustále snažil něco vymyslet a byla radost na něj pohledět. I výkon Mynáře v bráně byl překvapením, a tento hráč si po dlouhé době konečně připsal vyhrané utkání.

Sestavy týmů:

FC Jokers: Mynář - Kyselka, Nguyen - Šulc (C), Kulan + (Hájek, Fiala)

FC Predators: Camargo - Krása, Svatoš (C) - Nepraš, Liu + (Buryš, Nouza)

Ve druhém utkání se objevil další nováček soutěže, Noobs Team, a proti nim nastoupil tým, který by měl bojovat o příčky nejvyšší, Prošlý mlíka. Mlíka v letním přestupovém okně mohutně posilovala, přivedla loňského druhého nejlepšího střelce Jirku “Ajfela“ Petra a Marka Mikeše. Do brány se vrátil Hradečný, a tak měl zápas jasného favorita.

Ovšem stejně jako v předešlém zápase začal líp tým, který měl tahat za kratší konec. A po Dusilově gólu nemuselo zůstat jenom u jednogólového vedení. Z mlíkařů nešel ani trochu strach, nedokázali nic vymyslet a bylo na nich poznat, že v tomto složení hrají poprvé. Když to nešlo pohledným způsobem, Mlíka (konkrétně Ajfel a O.J.) tam dotlačila dva góly silou a poločas vyhrála 2:1. Do druhého poločasu už ovšem nastoupil úplně jiný tým, Noobs byli všude druzí a Prošlý mlíka postupně převzala kontrolu nad utkáním. Za stavu 4:1 sice ještě díky Zolichově patičce a jeho druhému gólu dokázal mladší tým skóre ještě korigovat, ale docházely síly a zdramatizování se nekonalo. Do branky Noobs padal gól za gólem a ukazatel se zastavil na výsledku 10:3.

Thompson se ukázal jako správný kapitán, když vstřelil hattrick. Hradečný v bráně ukázal, že chytat nezapomněl, a pokud mu vydrží zdraví, bude jistě opět jeden z nejlepších brankářů GyBuligy. Posily Mikeš s Petrem se dnes uvedly v dobrém světle a až se sehrají se zbytkem týmu, z Mlík se stane obávaný soupeř. Noobs sice prohráli, ovšem se vztyčenou hlavou. Výsledek se stal daní za nezkušenost, ale naznačili, že by se měli poprat o dobré postupové místo ze skupiny. Ve středu tohoto týmu by měl zářit driblér Dusil a důrazný bojovník Hroboň, které by měl doplňovat Zolich z obranné linie. Ukázal se ovšem i jako schopný střelec, když zakončil parádní kombinaci svého týmu právě netradiční patičkou. Po 3 odehraných zápasech týmy pomalu odkrývají své trumfy a taktiky, proto se můžeme těšit, co předvedou v příštích kolech.

Sestavy týmů:

Prošlý mlíka: Hradečný - Hofrajtr, Mikeš - Thompson (C), Petr + (Kodeš, Maier)

Noobs team: Kozák - Zolich, Veselý (C) - Hroboň, Dusil + (Zdrůbek, Šafář)

Petr Homolka

 

Našli jste v článku chybu? Oznamte nám ji a my se ji pokusíme co nejrychleji napravit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA