Jdi na obsah Jdi na menu

Dva zápasy, dvě povinné výhry…

28. 10. 2011

FC AC SK jako by hrálo jen napůl, odehrát si tom, co musím, střídat, jít na hřiště, střídat. A tak do té doby, než se hráči dostanou do zápasu, uběhne poločas. Predátorům a Jokerům to stačilo pouze na relativně vyrovnaných 25 minut a probuzené FC AC SK už ve druhé půli drama nepřipustilo. Dovedu si však představit, že týmy z vyšších pater gybuligové hierarchie by vlažný úvod mistrů mohly potrestat. A prohrávat v poločase třeba o dvě branky, to nemůže být příjemné ani hráčům mistra.

Teď už k jednotlivým soubojům. Ve čtvrtek 20.10. nastoupili borci v bílých dresech proti velmi sebevědomému týmu Predátorů, některými odborníky tipovanému na překvapivého semifinalistu. A jak už jsem poukázal, utkání nezačalo pro mistra vůbec dobře, hrál se vyrovnaný fotbal kolem středu hřiště, šancí poskrovnu. To se ale změnilo, když se k míči dostal jeden z nejzkušenějších borců na hřišti Filip Masri a poslal ho až do sítě. To ale bylo v prvním poločase od borců FC AC SK všechno. Naopak na druhé straně se dostal na hraně brankoviště k míči Svatoš a obehrál vyběhnuvšího Homolku. Více zajímavého jsme v prvním poločase neviděli, takže mé oči čím dál tím častěji bloudily spíše k stánku s párky v rohlíku než na hrací plochu.

Po přestávce už ale na hřiště nastoupilo úplně jiné FC AC SK a byl to znovu Fíla Masri, který režíroval povedený vstup do druhého poločasu, když dvěma góly strhl vedení na stranu mistra, a jak se později ukázalo, rozhodl o osudu celého zápasu. Další góly, teď už v pohodě hrajícího FC AC SK přidali Kosík a Rédr. A nakonec se dočkal i, až dosud střelecky trápící se, nejlepší střelec uplynulé sezony Tomáš Linhart, který, jak jinak, uklidil Rédrovu přihrávku do prázdné branky. Predátoři už na zvrat neměli sílu ani kvalitu, a tak se těsně před koncem dočkali pouze snížení, v tomto zápase konečně dobře hrajícím, Neprašem.

Sestavy týmů:

FC Predators: Camargo - Svatoš (C), Krása - Liu, Nepraš (+ Buryš, Preis)

FC AC SK: Homolka - Kristek, Horáček - Masri, T. Linhart (C) + (Kosík, Rédr, Ocelík)

Druhý zápas v průběhu pěti dnů čekal FC AC SK již v pondělí 24.10. a soupeřem jim byl nevyzpytatelný nováček FC Jokers. A začátek jako by kopíroval úvod zápasu s Predátory, opět poměrně ospalá hra převážně ve středu hřiště, která v průběhu času vykrystalizovala v mírnou převahu FC AC SK. Tu využil prvním gólem Kosík, kterého v zápětí napodobil Tomáš Linhart, výjimečně skórující přes brankáře. Jenže místo toho, aby tým tentokrát v červených dresech přidal další branky a definitivně rozhodl o výsledku, následoval opět útlum, propadnutí v obraně a snížení černých Jokers na 1:2. Ale poslední slovo v prvním poločase měli opět mistři, když neobyčejně vlasatý Horáček napálil balón přímo pod břevno.

Vedení tři jedna ale mohlo hřát mistry jen částečně, protože za něj mohli děkovat hlavně Homolkovi v brance a neproměňování šancí soupeře. Na hře bylo velmi znát, jak moc chyběly góly a klid Filipa Masriho, který nenastoupil z důvodu studijních povinností.

Jenže FC AC SK umí zabrat, když potřebuje. A důkazem toho je šestigólový druhý poločas, ve kterém se postupně trefili Rédr, Kristek, Linhart starší, Kristek, Linhart mladší a Kosík. Za zmínku stojí hlavně gól Davida Linharta, který se v předchozím průběhu zápasu střelecky trápil. Jeho parádní bomba z první, kterou umístil přesně tam, kam chtěl, totiž do branky, by se dala bezpochyby označit za gól zápasu.

FC AC SK: Homolka - Kristek, Horáček - T. Linhart (C), Kosík + (Rédr, D. Linhart)

FC Jokers: Mynář - Nguyen, Fiala – Šulc (C) - Kyselka (+ Voříšek)

Co ještě dodat, snad jen, že pokud FC AC SK nezačne hrát zápasy od začátku do konce, bude to mít v jarní části hodně těžké. Já ale věřím, že hráči tohoto celku jsou natolik zkušení, že se na klíčové zápasy sezony perfektně připraví a nenechají nikoho na pochybách, kdo Gybulize vládne, protože pro mě je tento perfektně poskládaný tým stále favoritem číslo 1.

P. S. Párek v rohlíku jsem si dal zatím třikrát. Jednou byl studený, jednou vlažný a jednou v pohodě. Pití bylo vždy pod míru a jednou mi dokonce byly započítány dvě koruny navíc. Čekací doba byla poprvé velmi dlouhá, podruhé se to zlepšilo. Servírky byly nervózní a chvílemi nepříjemné :-):-)Přesto si však myslím, že se jedná o velmi dobrou službu, která opět zvedá kvalitu Gybuligy a zpříjemňuje fanouškům fotbalová odpoledne.