Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čtvrtfinále se rozběhne už v pondělí!

17. 3. 2012

Už je to tady! Po měsících nudy, které byly vyplněny jen premiérovým ročníkem halového BudCupu, se nám naplno roztáčí další fáze letošní GyBu ligy, a to čtvrtfinálové skupiny. Ty jsou letos premiérově hned dvě (díky rekordnímu počtu přihlášených týmů) a každá slibuje napínavou podívanou. Vždyť z dvanácti zbylých týmů se do semifinále může prokousat pouhá třetina... Kdo půjde dál a komu naopak tato selekce zabouchne dveře před boji o medaile?

 

Situace bude určitě dramatická v obou čtvrtfinálových skupinách, ale v té s označením D to bude zajímavější už jen z toho důvodu, že v ní jsou hned tři top favorité na účast ve finálovém souboji. Jeden z nich se ale neprobojuje ani do semifinále...

FC AC SK, Prošlý mlíka a Barclays United - všechno mančafty s těmi nejvyššími ambicemi. Nyní, před startem jarní části letošního ročníku GyBu ligy, jsou však každý se třemi získanými body seřazeni v jedné čtvrtfinálové skupině pěkně za sebou pouze na základě lepšího skóre dosaženého v základních skupinách. 

Na takovéto podobě tabulky by pak nic nemělo změnit ani první čtvrtfinálové kolo, v němž se tyto tři celky mezi sebou ještě neutkají. Každý z nich si připíše povinné tři body proti relativně slabším soupeřům a možná si jen (opět na základě průběžného skóre) prohodí své aktuální pozice.

První zlom pak tedy logicky nastane začátkem dubna, kdy se střetnou Mlíkaři s FC AC SK. Vítěz tohoto duelu si s největší pravděpodobností zajistí účast mezi elitní čtyřkou, a podle všeobecného mínění by s větším klidem do dalších bojů měli jít hráči FC AC SK. "Bude to jednostranná záležitost. FC AC SK mají lepší tým, více zkušeností... Zkrátka vše hovoří v jejich prospěch," tvrdí jeden z expertů GyBu ligy, který se dlouhodobě pohybuje v jejím prostředí a i letos se objevil na soupisce jednoho z týmů.

Jiný pohled na věc však samozřejmě má jeden z členů Prošlých mlík, Petr Janoušek, který k tomuto zápasu řekl: "Pro nás to bude klíčová bitva, pokud chceme postoupit do semifinále, a to určitě chceme. FC AC SK je letos pravděpodobně schůdnější soupeř, než Barclays, a tak se v tomto zápase nebudeme mít na co šetřit. Zkusíme vybojovat tři body!"

I z tohoto výroku je však jasně znát, že se Mlíkaři cítí přeci jenom v této skupině jako ti třetí vzadu. Jako tým, který může, ale nemusí... "Tak určitě, je to tak. My v této silné skupině asi budeme moct jen překvapit. I proto věříme v to, že nás zbylé dva silné týmy mohou ve vzájemných duelech podcenit. Hlavně Barclays jsou tímto poměrně známí," dodal Janoušek.

S tím však zástupci FC AC SK ani Barclays United tak úplně nesouhlasí. 

"Podcenit Mlíka? Tak to určitě nehrozí," kontruje Jirka Rédr, kanonýr FC AC SK. "Vźdyť my nedávno odehráli v přípravě vyrovnaný zápas s Predátorama! Jasně, na podzim jsme si ve skupině pohlídali první místo, ale herně to nebylo úplně ono. Vůbec se nedivím tomu, že si tedy Mlíkaři víc věří na nás, zvláště když nám teď moc nepomáhá David Kristek, na kterého jsme před sezónou hodně spoléhali. I přesto si však myslím, že pokud nastoupíme v kompletní sestavě, měli bychom Mlíka porazit... Ale o podcenění se vážně nemůžeme bavit ani z legrace, ve čtvrtfinále už totiž nejde podcenit nikoho. Řekl bych totiž, že GyBu liga je letos až extrémně vyrovnaná, Mlíkaři navíc určitě ještě posílili přes zimu, a tak rozhodně budí respekt!"

"Pod to se mohu jen podepsat, Mlíka ani FC AC SK určitě nepodceníme," řekl nám jeden z členů týmu z Pošepného.

O tom, jestli je to pravda, nás však budou moci hráči Barclays přesvědčit až o další kolo později. V něm bude mít relativně lehčí los pro změnu tým FC AC SK, zatímco Mlíka si zahrají další šlágr - tentokráte právě proti Barlays. 

"Další jasná záležitost, já prostě Mlíkům něvěřím. Barclays je jasně přejedou a o týden později si zahrají proti FC AC SK o první flek", přidal svůj názor námi oslovený expert.

Nakolik bude toto tvrzení realitou, se přesvědčíme až zhruba za měsíc, ale jisté je jedno. Ať už v tu dobu bude průběžná tabulka skupiny D vypadat jakkoli, její poslední zápas bude šlágrem celého čtvrtfinále. Opakování loňského finálového duelu mezi týmy FC AC SK a Barclays United bude mít ohromný náboj. Jednomu z týmů totiž dost možná půjde ještě o samotný postup do semifinále, pokud ne, bude to nelítostná bitva o první postupové místo. To totiž bude zaručovat relativně snažšího soupeře pro semifinálový zápas, na druhého postupujícího ze skupiny D totiž bude s největší pravděpodobností číhat letos našlapaný celek FC SRPŠ.

"Jednoznačně, tady není o čem diskutovat. Hejda a Kaliba vnesli do týmu Profesorů ještě mnohem větší kvalitu, než jakou měl tento celek dřív, a proto skupinu E jednoznačně ovládnou, postoupí z prvního místa," je si jistý náš expert.

"Je to tak," přidává se Jirka Rédr, který právě s nováčky v dresu SRPŠ, Hejdou a Kalibou, nastupuje už nějaký ten pátek v týmu Havri Havri v rámci Hanspaulské ligy a dříve spolu v Gybu lize hájili barvy FC Rosol. "Ti dva přinesli do týmu Profesorů přesně to, co jim dosud chybělo. Větší fotbalovost a herní kvalitu. Jednoznačně postoupí z prvního místa. A kdo půjde do semifinále s nimi? No, proč ne třeba Predátoři?"

"Jasně, většího adepta na postup z druhého místa skupiny E nevidím," doplňuje Rédra náš fotbalový znalec.

Jenže těch adeptů tam víc je - krom Kokosů na lajně, kteří jsou považování za outsidery této skupiny, může ze zbylých celků bojovat o druhou příčku úplně každý.

Big Balls, protože mají minimálně o bod více, než jejich soupeři.

FC Jokers, protže už v základní skupině dokázali porazit Predátory a předvedli, že se s nimi musí počítat.

FC Predators, protože mají z těchto čtyř týmů momentálně asi nejlepší kádr a v sestavě hráče, který už dokázal celou ligu dvakrát vyhrát.

Kokosy na trávě, protože mají chuť do fotbalu a silnou fanouškovskou základnu v zádech.

Pravdou ale je, že z těchto čtyř adeptů se přeci jen především Predátoři za nic neschovávají a jasně dávají najevo, že nic jiného, než postup do semifinále neberou. "My vstupujeme do čtvrtfinále s jasným cílem - celou tu skupinu vyhrát," řekl nám Pavel Turzó, jeden z Predátorů. "Pokud totiž vydržíme ve všech zápasech makat na sto procent celých 50 minut, jsme schopni porazit i FC SRPŠ," neklade si Turzó přehnaně skromné cíle.

"Tak tady bych s Pavlem trochu nesouhlasil, ale jinak se mu vlastně ani nedivím. S FC AC SK hráli v přípravě vyrovnaný zápas, v němž dokonce chvíli vedli asi o 4 branky, tak proč si před jarem nevěřit..." polemizuje náš respondent.

A právě proti FC SRPŠ nastoupí Predátoři hned ve svém prvním jarním představení. Je to výhoda nebo naopak komplikace?

"Upřímně, radši bych hrál s kýmkoli jiným," přiznává Karel Nepraš, jedna z hlavních postav svého týmu. "Profesoři jsou přece jen favoritem, a proto je dost reálné, že hned na startu skupiny nám naši největší konkurenti bodově odskočí a my budeme v dalších zápasech pod větším tlakem. Na druhou stranu však můžeme jít do tohoto zápasu s cílem překvapit a pokud budeme hrát tak, jako v přípravě proti FC AC SK, můžeme i nějaký ten bod vydolovat - pak by to samozřejmě pro nás byla výhoda, ohromná."

Zajímavý pro vývoj ve skupině bude v prvním jarním kole ale rozhodně zápas mezi FC Jokers a Big Balls, a tady se neodvažuje tipovat výsledek utkání nikdo. "To může dopadnout jakkoli, vůbec nevím," přiznává se náš znalec. "Ale víc se mi líbí "žolíci", budu jim fandit."

V dalším kole bude nejzajímavějším zápasem souboj Predátorů s Kokosy na trávě. Ve třetím pak nastoupí Predátoři proti Big Balls a na samý závěr se střetnou Kokosáci s Jokery. A právě v těchto čtyřech vzájemných duelech by se mělo rozhodovat o druhém postupujícím ze skupiny E. 

"Jednoznačně, v těchto zápasech se bude lámat chleba. SRPŠ by měli všechno vyhrát, Lajnaři prohrát. Rozhodovat se bude ve vzájemných zápase těch čtyř aspirantů na postup, to je už teď jasné," předpovídá ligový expert. "Ale já si opravdu myslím, že dál půjdou Predátoři."

Jak to nakonec dopadne, no na to si musíme zhruba dva měsíce počkat. Ta předpověď je ale víceméně jasná. O finále by si to mohli rozdat týmy Barclays s Predátory a FC AC SK s Profesory. Naplní se naše prognóza, nebo bude všechno jinak?

GyBu liga je letos, zdá se, opravdu vyrovnaná, a proto ji sledujte i na jaře - bude to boj! 

 

 

Karel Nepraš

 

 

Našli jste v článku chybu? Oznamte nám ji a my se ji pokusíme co nejrychleji napravit.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

To jsem psal já?

(Predátor Karel..:D, 17. 3. 2012 21:39)

Jak jste na to přišli?

 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA