Jdi na obsah Jdi na menu
 


Být, či nebýt? Koulaři jsou, Predátoři nikoliv!

3. 5. 2012

Dobojováno, kolo před koncem čtvrtfinále je ve skupině E rozhodnuto o dvou postupujících. K jasnému favoritu skupiny, FC SRPŠ, se dnes přidal tým Big balls, známý také pod názvem Velkokoulaři. Ve vzájemném zápase tým Karla Procházky zdolal ambiciózní Predátory a těm se smělý předsezonní plán v podobě postupu do semifinále rozplynul za 25 minut.

Právě za tuto dobu ztratili nadějně rozehrané utkání a po poločasovém vedení o dvě branky nakonec podlehli. Skvělý druhý poločas nakonec vyřešil postupovou hádanku, protože manko na Big balls už v závěrečném kole Predátoři nemají šanci dotáhnout. Resumé: Big balls – 4 zápasy – 12 bodů; FC Predators – 4 zápasy – 4 body.

Stejně jako v prvním šlágru tohoto týdne mezi FC AC SK a Mlíkaři i tentokrát hrály týmy v omezeném počtu a za teplého počasí. Avšak zdá se, že GyBu liga se v tomto ohledu vrací do starých kolejí, jelikož mač odehrálo na obou stranách pouze pět mužů. Zápas plný zvratů započal svým letošním třináctým gólem Karel Procházka, jenže do poločasu všechno bylo jinak. Tým ve žlutých dresech zařadil na vyšší převod, spustil kanonádu a v poločase vedl 3:1. Big balls srážely minely v obraně a Predátoři je svými krásnými akcemi doslova drtili. Frustrovaní Big balls nastupovali do druhé půle krom vyčerpání s nevolí, jelikož za této konstelace by jim jistotu postupu dala pouze výhra nad Profesory.

Po pár minutách se ale Hanzálek vydal ze stopera na útočný výlet, v rohu hřiště vybojoval zdánlivě ztracenou přihrávku a z úhlu snížil na 2:3. Camargo mu nebyl velkou překážkou, ale stejně jako v minulých zápasech propadla defenziva žlutých. Na drama bylo zaděláno a stále zbývalo více než 20 minut do konce. Buldočí síla a zarputilost Koulařům vlastní přinesla vyrovnávací branku. Z vlastní poloviny rozjel sólo Procházka, u lajny obtančil svého jmenovce Nepraše a i přes hon na jeho nohy se kolem dalšího obránce obtočil a tvrdou střelou dokonal krásnou individuální akci.

O chvíli později hlavičkoval přesně Hanz a s Predátory to začínalo vypadat bledě. Unavená čtyřka Predátorů nebyla s to si poradit v nadějných situacích, jejich kombinace přes celou šíři hřiště připomínaly spíše hru na kočku a myš. Vyčkávací taktika nebyla na Big balls špatně zvolená, avšak Predátoři nemají dostatečně kvalitní obránce, aby si pohlídali brejky soupeře. Po jednom takovém se pustil za vysokým míčem Procházka, ve vzduchu předčil Camarga, zpracoval si míč na pravačku a podél ležícího brankáře vstřelil pátý gól svého týmu. Hattrick.

Predátoři ale nesložili zbraně a konečně jim jeden z jejich postupných útoků vyšel. Karel Nepraš se sice několikrát zlobil, že jeho mladší spoluhráči u hry nepřemýšlí, ale tentokrát bylo sníženo na 4:5 a nikdo ze žlutých se nehněval. Zvláště poté, co rychlé nohy právě Nepraše a Josepha společně připravily střeleckou pozici z levé strany pro druhého jmenovaného. Jeho rána sice možná mezi tři tyče nemířila, ale nepříjemně zasáhla do hlavy brankáře Urbana, od nějž míč odrazil do sítě.

Tento okamžik zchladil Big balls, kteří se v závěrečných minutách zatáhli k vlastnímu vápnu a na víc než několik nákopů na rychlíka Karla se nezmohli. Zato euforie na straně Predátorů byla znatelná. Na Urbana letělo několik gólových střel, Neprašova dokonce olízla břevno. Velkokoulaři se ale bránili statečně a nakonec uštědřili Predátorům nečekané, ale o to tvrdší K.O.

Staněk se chystal vhazovat ze strany, ale Hanzálek na něj zezadu křikl, ať počká. Těžkopádný stoper sám rozvážným krokem přešel hřiště a zastavil se na hranici vápna. Aut našel podruhé v zápase přesně jeho hlavu a špatně bráněný bek Big balls zasadil žlutým rozhodující direkt. Mohl tak oslavit hattrick a vítězný gól v jednom, jelikož v posledních dvou minutách nepřišel ani závěrečný tlak, ani gól na 6:6. Po napínavém dramatu urvali tři body Big balls a mohou se těšit na semifinále!

Big balls: Urban – Cipra, Hanzálek – Procházka (C), Staněk

FC Predators: Camargo – Svatoš (C), Nepraš – Liu, Krása

 

 

Tomáš Linhart, Petr Homolka

 

Našli jste v článku chybu? Oznamte nám ji a my se ji pokusíme co nejrychleji napravit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář